AZ ÉREZHETŐ PRECIZÍTÁS
A térdprotézis beültetés alapvetően egy rendkívül sikeres műtét, azonban a betegek mintegy 20% – 30%-nál maradhatnak vissza panaszok. Tanulmányok sora igazolja, hogy az oldalszalagok nem egyenlő feszessége a műtét után fájdalomhoz, csökkent elégedettséghez vezethet és ritkán akár ismételt műtétet (revízió) tehet szükségessé. Statisztikák alapján a fertőzés után a 2. leggyakoribb revízióhoz vezető ok a térdprotézis instabilitása.
Hagyományosan módon és akár fejlettebb eljárásokkal (PSI, navigáció, ill. más robot rendszerek) végzett térdprotézis beültetésnél a szalagfeszesség ellenőrzésre szinte kizárólag manuális eszközökkel történik. Ebben a sebész érzékszerveire hagyatkozik, így a stabilitás megítélése erősen szubjektív. Amennyiben a sebész úgy ítéli meg, hogy valamelyik szalag túl feszes, akkor többnyire annak részleges leválasztásával, ún. lágyrész release-el próbálja a szalagegyensúlyt visszaállítani. Szintén tanulmányok igazolják, hogy ez utóbbi a műtét után fájdalmak forrása lehet és elhúzódó rehabilitációt eredményezhet.
Az OMNIBotics® a legkorszerűbb robot-asszisztált technológia, mely a térdprotézis illeszkedését és pozicionálását segíti elő rendkívül nagy pontossággal, mindezt úgy, hogy közben a belső és külső oldalszalagok egy digitális szalagfeszesség mérő eszközzel egyenlő feszességre állíthatóak be, anélkül, hogy azokat sérteni kellene. Az eljárás más, hasonló rendszerekkel ellentétben nem igényel a műtétet megelőzően CT vagy MR vizsgálatot („image free” bone morphing)
Az OMNIBotics® robot technológia az OMNIBOT navigáció és az OMNIBALANCE (dinamikus, digitális szalagfeszesség mérő) segítségével előre meg tudja határozni és virtuálisan modellezni („Predictive balance” technológia), hogy milyen helyzetbe szükséges a protézis komponenseket pozícionálni, hogy a szalagfeszesség egyensúlyban legyen a térd teljes mozgáspályája során és ehhez ne (vagy csak ritkán és minimálisan) keljen lágyrészeket leválasztani. A virtuálisan megtervezett implantátum pozíció rendkívül precíz megvalósítását az OMNIBOT robot teszi lehetővé, mely tizedmilliméterre pontosan beállítja a vágósablon pontos helyzetét a csontfelszínek kialakítása során. Fontos kihangsúlyozni, hogy a navigáció, a szalagfeszesség mérő és a robot csak a protézis pontos helyzetének meghatározásában, valamint a vágósablon pontos beállításában segít, minden érdemi lépést a sebész végez, vagyis nem a robot operál!
CSÚCSTECHNOLÓGIA A TÉRDKOPÁS MŰTÉTI KEZELÉSÉBEN!
Az OMNIBotics® technológiával rendkívül stabil, jól működő térdprotézis beültetés érhető el, melyhez rendkívül magas, mintegy 96%-os betegelégedettség társul!
Az OMNIBotics® rendszer 3 részből áll
1.
OMNI
navigációs munkaállomás
Egy számítógépből és hozzá tartozó monitorból, valamint két kamerából áll, mely utóbbiak a műtéti területre irányítva folyamatos információt szolgáltatnak a térdízület pontos térbeli helyzetéről. A számítógép analizálja a szalagfeszességmérő által szolgáltatott adatokat, ajánlást ad a protézis helyzetére és vezéreli az OMNIBOT robot működését.
2.
OMNIBALANCE
digitális szalagfeszesség mérő
A műtét kezdeti szakaszában az oldalszalagok feszességét méri. Az eredmények alapján a számítógép ajánlást ad arra az implantátum pozícióra, melyben az oldalszalagok feszessége szimmetrikus és azonos a térd teljes mozgáspályája során.
3.
OMNIBOT
robot
Rendkívül nagy precizitással biztosítja a protézis számítógép által meghatározott helyzetben történő beültetését. A folyamat lépéseit a navigáció vezéreli és folyamatosan ellenőrzi.
A TÉRDPROTÉZIS MŰTÉT LÉPÉSEI
Térdprotézis műtét utáni röntgen
Az OMNIBotics ROBOT ASSZSISZTENCIÁVAL VÉGZETT
TÉRDPROTÉZIS BEÜLTETÉS ELŐNYEI:
- Nem szükséges CT vagy MR a műtéthez
- Szalagfeszesség mérésének lehetősége robot segítségével
- A protézis helyzetének személyre szabott, nagy pontosságú megtervezése a szalagfeszesség figyelembevételével
- Rendkívül precíz kivitelezés robot segítségével
- Természetesebb érzet a szalag balansz és megfelelő tengely helyreállításával
- Rendkívül magas, szakirodalmi adatok alapján 96%-es betegelégedettség
- Kevesebb fájdalom a műtét utáni időszakban
- Kisebb vérvesztés
- Kisebb a műtét utáni haematoma (vérömleny) valószínűsége
- Rövidebb kórházi tartózkodás
- Gyorsabb felépülés
- Biztonságos módszer
- Várhatóan hosszabb protézis élettartam
- Kisebb a revízió (újra operálás) valószínűsége